• Hacı Yusuf Mescid Mh. Tesisler Sk. No:4 Karatay/KONYA
  • İletişim: +90 332 342 67 10 (pbx)
  • +90 332 342 67 13
  • info@cerenvet.com

Hakkımızda

Ceren Hayvan Sağlığı Laboratuvarı

2002 yılında Ceren Veteriner Hizmetleri adıyla Konya'da kurulan işletmemiz, Kanatlı ve Büyükbaş hayvan sağlığı , besleme, çiftlik ve sürü sağlığı yönetimi konularında hizmet vermektedir. Ayrıca hayvancılık sektörünün gelişmesine paralel olarak hizmetlerimizi daha
etkin yürütülebilmek, endüstriyelleşen işletmelerin ve sektörde hizmet veren teknik ekiplerin ihtiyaçlarına cevap verebilmek amacıyla 2007 yılında Ceren Veteriner Laboratuvarını hizmete sunmuş bulunmaktayız. İlkeli, Güvenilir, Doğru , Araştırmacı, Yenilikçi bir anlayışla hareket Ceren Hayvan Sağlığı ve Laboratuvarı kanatlı ve büyükbaş hayvanlarda klinik, hayvan besleme ve danışmanlık hizmetleri, konsültasyonları ile ilgili her konuda en doğru tedavi seçeneğini teşhisle belirlemektedir. Tedaviden önce “Kesin Teşhis” hekimin çalışma prensibi olması gerekir. Beşeri hekimlikte olduğu gibi hekimliğimizde de laboratuvar desteği olmayan teşhislerde yanılgı oranı yüksek olacaktır. Özellikle günümüzde hayvancılığın entegre hale gelmesi ile birlikte ortaya çıkan hastalıklarda doğru kararlar verebilmek için klinik çabalar yetersiz kalmaktadır. Sürülerin sayısal büyüklüğü, hastalıkların aniden çıkıp hızlı yayılabilmesi, bir çok olayda sekonder faktörlerin birlikteliği ya da aynı anda birden fazla hastalığın baş göstermesi olayı daha da komplike edecektir. Teşhiste geç kalındığında ciddi işletme problemlerinin ortaya çıkmasına sebep olacaktır. Günümüz laboratuar bulguları ile çalışmak, Veteriner Klinik Hekimliğinin teşhis ve tedavisinde olmazsa olmazlar arasında yerini almıştır. Bu süreçte Antibiyotik Hekimliğinin yerini; bilinçli, ileri tanı ve teşhis yöntemlerini kullanmayı esas alan, tedavilerinin etkilerini görünür hale getirip izleyebilen, çağdaş Veteriner Hekimlerin teşhis ve tedavileri almaktadır. Laboratuvar hizmetleri, teşhis kadar ,korumaya yönelik amaç taşımaktadır.
MİSYON : İlkeli, güvenilir, doğru , araştırmacı, yenilikçi bir anlayışla bağımsızlık ve tarafsızlık ilkelerinden sapmadan kanatlı ve büyükbaş hayvanlarda klinik, hayvan besleme ve danışmanlık hizmetleri, konsültasyonlarıyla ilgili her konuda en doğru tedavi seçeneğini teşhisle belirlemek.
VİZYON : Konusunda uzman personelimiz ile Veteriner Halk Sağlığı ve Hayvan Sağlığına yönelik en ileri teknik ve teknolojilerle çalışmalar yaparak ve sürekli kendini yenileyerek teşhis, analiz ve tedavi konularında sektördeki yenilikçi ve öncü kimliğini koruyarak Türkiye’nin en güvenilir Veteriner Laboratuarı ve Kliniği olmak.